Відсьогодні, як повідомив очільник Рівненської ОДА Віталій Коваль, після наведення ладу з нелегальними автозапрвками, він взявся за підприємства, які не сплачують екологічний податок. Адже через це за його словами Рівненщина недоотримує мільйони гривень, які могла би використати у напрямку благоустрою області, очищення водойм, реконструкції каналізаційних мереж, будівництві сміттєпереробних заводів та висадки дерев. І цей список можна продовжувати безкінечно. Адже щоб дбати - потрібні кошти, аїх потрібно десь брати, а брати звідки? Правильно, з податків.
Як написав на власній сторінці Фейсбук голова Рівненської ОДА Віталій Коваль,
-"Бюджет Рівненщини має зростати. Услід за виведенням з тіні нелегальних АЗС беремося за екологічний податок. А точніше за тих, хто його не платить. Розповім простими словами, чому і навіщо".
За словами Коваля, екологічний податок мають платити підприємства, які "димлять", зливають відходи до водойм або користуються сміттєзвалищами. На Рівненщині його сплачують лише біля 40% підприємств. Тобто область до екологічного фонду щороку недоотримує мільйони гривень.
А відповідно до цільового призначення, із цього фонду отримані кошти можна направляти на:
- реконструкцію каналізаційних мереж і очисних споруд;
- благоустрій і очищення водойм;
- рекультивацію земель;
- будівництво сміттєпереробних заводів;
- озеленення населених пунктів;
- облаштування притулків для тварин;
- проведення природоохоронних наукових досліджень і так далі.
"Це внутрішні резерви області, які ми чомусь не використовуємо. Тому нині разом зДФС у Рівненській областіпроводимо так звану інвентаризацію подібних підприємств. Завдання, аби 100% отримали відповідні дозволи і сплачували цей екологічний податок" - написав Віталій Коваль та зазначив, що Рівненщина повинна розвиватися, але не за рахунок майбутніх поколінь. Тож ми повинні інвестувати і в навколишнє середовище.
Опублікувавши фото з місця незаконного видобутку бурштину, яке, як він написав, потребує рекультивації.