Депутат Рівнеради виступив проти рішення змушувати незареєстрованих у місті платити за відвідування дітьми шкіл, садочків та медзакладів

Депутат Рівненської міської ради Роман Стасюк подав депутатське звернення стосовно введення оплати навчання в школах і садочках для дітей, чиї батьки не зареєстровані у місті Рівне.

Депутат вважає рішення міської ради незаконним та антиконституційним. І тут порушуються не тільки права людини, а й підривається економічна стабільність міста. У себе на сторінці у фейсбуку пан Роман навів декілька фактів як доказ необдуманості рішення міської ради.

Надалі подаємо витяг з його допису без змін.

«1. Коли батьки зареєстровані в інших населених пунктах віддають дітей до садочку чи школи у Рівному? Тут відразу дві відповіді: або вони фактично проживають у Рівному або ж їздять до Рівного на роботу.

В обох випадках вони працюють у Рівному, їхній роботодавець (і вони самі) сплачують податки у Рівному. І з цих податків формується бюджет Рівного з якого фінансуються дитячі садочки і школи. Тоді відразу питання: чому діти цих батьків не мають права ходити в садочки і школи, які утримуються за податки їхніх батьків?

Якщо піти далі таким шляхом, до ті хто зареєстровані у Рівному, а працюють в інших містах, і там сплачують податки, не мають права віддавати дітей в Рівненські школи і садочки чи йти на прийом до лікаря. Оскільки вони наповнюють інші бюджети і не беруть участь в утриманні навчальних закладів у Рівному. Далі ще цікавіше.

2. Є підприємства, які зареєстровані і фактично працюють в інших населених пунктах, але більшість робітників туди їздять з Рівного. Тоді може варто, щоб вони сплачували податки за своїх працівників по місцю фактичного розташування.

Для прикладу ПАТ "Рівнеазот". Переважна більшість працівників цього підприємства живе в Рівному. Підприємство сплачує податки за праціаників в бюджет міста. І їхня частка значна в бюджеті Рівного. Але працює підприємство на території Городоцької сільської ради.

Після рішення Рівненської міської ради, у Городоцькій сільраді поставлять питання, щоб "Рівнеазот" платив податки в їхній місцевий бюджет. Дітям же з Городка, Карпилівки чи Карєвич заборонили ходити до Рівненських садочків і шкіл. То за податки сплачених "Рівнеазотом" ця сільська громада збудує школу і садочок для своїх людей років за два-три. І ще вистачить на європейські дороги, освітлення і будинок культури.

І це лише по одному підприємству. Таких можна нарахувати десятки!!!

4. Якщо батькам доведеться платити окремо за дітей в дитячих садках і школах. Або ж взагалі - забирати їх звідти. То їм доведеться звільнятись з роботи і шукати її десь, де буде можливість прилаштувати дитину. При нинішньому кадровому голоді, як це позначиться на економіці міста? Я вже мовчу про те, що це напряму зменшить надходження до бюджету.

От і виходить, в бажанні зекономити бюджетні гроші чи звільнити місця в школах і садочках, депутати ставлять під загрозу економіку міста. Я вже мовчу про пряме порушення Конституції і Законів України».

Тим часом чимало жителів Рівненщини встигли розкритикувати рішення міської влади. Дехто називає такі дії малоефективним способом спонукати довколишні населені пункти об’єднуватися з Рівним.

Нагадаємо, на попередній сесії міської ради депутати майже одноголосно підтримали рішення "Про взаємовідносини з об'єднаними територіальними громадами та іншими органами місцевого самоврядування у сфері надання послуг". За ним для тих, хто не зареєстрований у Рівному, вводиться оплата за відвідування шкіл, садочків, медзакладів, а також різноманітних гуртків та музичних шкіл. Володимир ініціативу підтримує і вже готовий підписати рішення. 

Водночас депутати Рівненської районної ради вже виступили проти такого рішення колег з Рівного. 

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua