19 вересня 2019 року нова Верховна Рада прийняла законопроект №1076 “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі”..."
Ці зміни ще називають Другою закупівельною (тендерною) революцією, адже вони закривають значну частину проблем, які існували в публічних закупівлях, та впроваджують вищий рівень відповідальності за порушення.
Але навіть найкращий закон не працює без якісної імплементації, належно підготовлених та вмотивованих кадрів, а також адекватного покарання за порушення.
Про це говорили на засіданні «круглого столу», за участю активістів ініціативи «За чесний тендер», новообраних народних депутатів, представників органів влади, бізнесу та громадськості. Захід відбувся понеділок, 23 вересня 2019 року, в приміщенні Рівненської обласної державної адміністрації.
Святослав Клічук, керівник громадської ініціативи «За чесний тендер»: «Ми пропонуємо надати новий поштовх у підвищенні ефективності витрачання коштів платників податків Рівненщини на тендерах, для цього ми:
- пропонуємо на рівні області впровадити програму підтримки та навчання як замовників, так і представників бізнесу;
- подумати про кадрові рішення в місцевих ДАСУ та Поліції, варто міняти людей, які не дають належного результату в боротьбі зі зловживаннями.
Олександр Ковальчук пообіцяв і надалі працювати над вдосконаленням системи публічних закупівель, якщо виникнуть для цього потреби. А також висловив готовність направляти депутатські звернення по порушенням тендерного законодавства у відповідні органи.
Дмитро Соломчук був досить жорстким у висловах, заявив що з 1 жовтня розпочнеться масштабний аналіз минулих тендерів, і покарання за зловживання.
Світлана Богатирчук-Кривко висловила сподівання, що нарешті буде впроваджене хоча б 3-річне бюджетування і не буде потреби наприкінці кожного року в авральному порядку витрачати кошти аби їх не забрали в держбюджет.
Микола Бляшин звернувся до замовників з проханням завчасно оприлюднювати свої плани закупівель, аби бізнес міг зорієнтуватися та запланувати свою тендерну активність...
Проігнорували можливість обговорити тендерні проблеми Рівненщини представники місцевого Антимонопольного комітету та Держаудитслужби.
Довідково: Ініціатива «За чесний тендер» понад 5 років займаємося громадським контролем публічних закупівель, виявленням та боротьбою зі зловживаннями, просвітою та консультуванням.
Фото і матеріал - За чесний тендер
Читайте також: У рівненській школі замінять вікна та утеплять приміщення за понад 20 млн грн
Читайте нас в Телеграмі:https://t.me/Rivne0362ua