Розкопки у Дубно тривають: археологи прагнуть відшукати артефакти доби бронзи

На околиці міста Дубно археологічна експедиція досліджує рештки Підборецького монастиря (1592-1832), що був заснований князями Острозькими. Про це розповідає організація «Дубенський археологічний осередок».

«Нині від споруд монастиря не залишилося жодних видимих слідів. Але вже минулого року нашою експедицією було відкрито і вивчено найбагатший археологічними знахідками об'єкт – смітник раннього етапу існування монашої обителі, а також залишки пізніших за часом кахельної печі з наземної будівлі та кілька підвальних споруд. Головною гіпотезою наприкінці цих робіт було визначення ймовірного місця розташування храму»

На думкуархеологів, окрім монастиря, у зазначеній місцині залишали сліди проживання первісні мисливці наприкінці кам'яного віку.

Окрім цього, досить імовірно, тут є залишки землеробської культури мідного віку, нащадків однієї з хвиль тогочасних мігрантів з Прикарпаття - маліцької культури.

Археологи впевнені, що в долині Ікви, де тривають розкопки, повинні знаходитися артефакти загальноєвропейського шнурового горизонту епохи бронзи, землеробських племен ранньозалізного віку. Саме ці племена входили в культурний простір ранньої Скіфії, що передувала появі слов'яни часів Володимира Великого.

Цьогорічна експедиція проводить дослідження в рамках проекту Громадського бюджету міста Дубно.