Вогняне шоу та запальні танці під зорями: як у Бущі купало зустрічали та фестивалили (ФОТОРЕПОРТАЖ + ВІДЕО)

Близько пяти тисяч відвідувачів, десятки торгових яток, розваги для дітей, етномузика та запальна вечірка просто неба. На Здолбунівщині цими вихідними у мальовничому селі Буща вже втретє відбувся обласний етно-еко фестиваль «БУЩА ПАПОРОТЬ».

З самого ранку 6 липня на території проведення фестивалю вже почали збиратися люди. Торговці та народні умільці розгортали лотки зі своїми товарами та виробами. Відвідувачі розставляли намети та облаштовували місця для відпочинку. Вправні кулінари готували запашні польові страви для відвідувачів. А організатори завершували роботу над оформленням свята.

Розпочалося святкування з футбольного турніру. Грали старші та молодші команди зі Здолбунівського району на новому футбольному полі, яке розташували прямо на території проведення фестивалю. Тож футбольні фани мали можливість насолодитися улюбленою грою, і разом з тим бути в курсі, що відбуваєтьсяна різних локаціях, а не йти на місцевий стадіон, як це було минулими роками.

Концертна ж програма стартувала пообіді. Тоді і зібралися найбільше людей. Серед відвідувачів – не тільки жителі села та району. Приїхали сюди не тільки зі всієї області, а й сусідніх. Паралельно з виступами місцевих та запрошених артистів народні майстри проводили майстер-класи, дітлахи стрибали на батутах, розглядали овець та разом із дорослими каталися на возах та конях. Охочі дослідити незвідані простори заповідної зони вирушали на екскурсії екостежкою «Від Волині до Поділля». Випробовували себе на влучність і охочі постріляти з лука. І навіть якщо до цього люди не вміли стріляти, то їх вправно вчили цьому мистецтву лицарі з «Ayna Bera».

А на оригінальних фотозонах весь цей час знімкувалися всі охочі, тож нині соцмережі просто вибухають різноманітними яскравими світлинами.

Охочі підкріпитися могли обрати собі ятку зі смаколиками на всяк смак і досхочу наїстися. До слова, виїзна торгівля не припинялася до пізньої ночі. Тож заморити черв’ячка можна було будь-коли. Пригощали гостей свята і місцевими стравами.

Цікавою була локація з ункальними експонатами майбутнього етнографічного музею-садиби у Гільчі Другій та Здолбунівського районного історико-краєзнавчого музею. Тож гості могли розглянути і сфотографуватися з оригінальними візками та підводами, спорядженням воїнів початку двадцятого століття та заглянути у столітню скриню німецького виробництва.

Ближче до заходу сонця розпочалося відтворення старовинних купальських обрядів – водіння Марени та пускання вінків на воду. Як завжди, на березі річки Збитинка зібралося чимало дівчат, які вирішили довірити свою долю водній стихії. Дівчата співали, промовляли замовляння та пускали, сплетені власноруч віночки.

Опісля стартувала вечірня програма. Розпалювали публіку неймовірні солістки етногурту «Дуліби». Під сценою їм завзято підспівували та підтанцьовували і малі, і дорослі. Продовжилися програма вражаючим фаєр-шоу, а згодом охочі відірватися танцювали під запальні мелодії місцевих артистів та запрошеного діджея.

Наступного дня свято розпочалося із танцювальної руханки. Охочі розім’яти м’язи та по релаксувати на свіжому повітрі займалися йогою. Згодом продовжилася мистецька програма, де виступали творчі колективи. Діяли також торгові ятки та зі стравами польової кухні.

Відвідувачі тим часом високо оцінюють цьогорічну організацію фестивалю. Приміром, сцену свята приодягнули чудовими банерами, а всю територію красиво оздобили стилізованими прикрасами. Порадував і виступ хедлайнерів фесту – етногурту «Дуліби». Та і гостей свята стало набагато більше.

Поруч із новими, у фестивалю вже є й постійні відвідувачі. Приміром, здолбунівчанка Вікторія Бондар вже вдруге відзначає свято Купала у Бущі в компанії друзів. Залюбки допомагає організаторам фесту, адже ці два роки є волонтером.

- Буща – місце, де є своєрідна загадковість, звісно, зі своїми таємницями, традиціями, які хочеться розгадувати та дізнаватися, тому я вдруге брала участь у фестивалі «Буща Папороть». Цей фест захоплює своєю різноманітністю, напевно, тому тут збираються люди з усієї області та не тільки. Чесно кажучи, найбільше сподобалось те, як маленькі дівчатка плели віночки і таким чином продовжували наші традиції. Також атмосфера та музика, яка була в унісон з природою, - неперевершена. Буща стала частиною мого життя, тому з нетерпінням буду чекати на цей фестивать наступного року, - зазначила Вікторія.

Нині ж організатори вже готуються до «БУЩІ ПАПОРОТІ 2020». Очікуємо, що молодий фестиваль буде продовжувати дивувати нас новими цікавинками та розвагами.

Читайте нас в Телеграмі:https://t.me/Rivne0362ua