Одинадцять осіб на Рівненщині замерзли на смерть менше ніж за півтора місця

За період з 15 грудня минулого року до 25 січня цього року від переохолодження в області загинуло 11 осіб. Таку цифру назвав заступник головного лікаря КЗ «Обласний центр громадського здоров'я» РОР Ілля Філіпченко під час прес-конференції «Основні чинники небезпеки у зимовий період».

Загалом за 2018 рік зареєстрували 36 випадків обморожень. З них – двоє дітей. Тож аби застерегти жителів Рівненщини від цього, їм радять достатньо харчуватися і не перебувати довго на холоді.

-         Насамперед потрібно тепло одягатися. Одяг має складатися з трьох шарів: білизна, светр або кофта та штани і верхній одяг. Що більше шарів, тим краще. Одяг не повинен бути скутим. Ви повинні почувати себе в ньому вільно. Не залишайте голими руки, голову та ноги. Зараз модно ходити з оголеними щиколотками. Мода мине, а за нею і здоров’я. Якщо йдете кудись на довго, добре перед цим поїжте. Їжа додає енергії на обігрів,  - зазначив Ілля Філіпченко.

На вулиці треба більше рухатися, аби не змерзнути. Можна робити легкі фізичні вправи. Також можна зайти до кафе чи магазину, аби зігрітися.

-         Не доводьте себе до стану обмороження. Адже так можна втратити свідомість. А якщо людина сама. Вона почне замерзати, - підкреслив пан Ілля.

Читайте також: У патрульній поліції Рівненщини закликають водіїв дотримуватися ПДР

Найчастіше пожежі на Рівненщині виникають через куріння у нетверезому стані