Вже цієї неділі рівняни будуть прокидатись та лягати спати на годину пізніше через переведення годинників на зимовий час. Звучить непогано, але, як зазначають лікарі, будь-яка зміна звичного розпорядку дня – це шок для нашого організму.
Медики відзначають, що перехід на зимовий час переноситься легше ніж на літній. Взагалі, науковці вважають, що для здорової людини такий мікрострес може принести користь, тонізувати організм та стимулювати мозкову активність. Проте є певні групи ризику, які особливо вразливі до цих змін: люди з психологічним виснаженням, безсонням та депресією, з серцево-судинними захворюваннями чи після перенесення затяжної застуди та ослабленим імунітетом.
Редакція першого інформаційного порталу міста Рівного 0362.ua, підготувала для рівнян 5 дієвих порад, як полегшити адаптацію до цього «часового стрибку» :
1. Хочете спати – ляжте й поспіть. Багато людей відзначають, що найбільший дискомфорт від переведення годинників на зимовий час відчувають саме у вечірню пору. Не варто себе мучити, якщо до цього Ви лягали в ліжко о десятій, то після переведення стрілок можна змістити цей час до дев’ятої та щодня додавати 15 хвилин, щоб за тиждень повернутися до звичного режиму.