Всесвітній день запобігання самогубствам. Як допомогти цьому та куди звертатись ?

Саме сьогодні, 10 жовтня Світовий день запобігання самогубствам.

За даними ВООЗ, у світі щороку близько 800 тисяч людей закінчують життя самогубством. Значно більше людей намагаються покінчити життям, але на щастя їх вдається врятувати. Кожна з таких втрат - велика трагедія, яка зачіпає життя тисячі сімей та має суттєві негативні наслідки для суспільства.

В нашому житті самогубство є однією з найбільш актуальних психологічних і соціальних проблем. Безліч чинників, з якими стикається людина у повсякденному житті, в певний момент можуть штовхнути її на злочин проти самої себе.

 Більшість самогубств відбуваються імпульсивно в моменти кризи, коли стає важко впоратись з життєвими негараздами,  фінансовими проблемами, завершенням стосунків чи важкими хворобами. В зоні ризику знаходяться також люди, які мають алкогольну чи наркозалежність .

Також, люди , які стали свідками конфліктів чи катастроф, пережили насильство або втрату близької людини - дуже пов'язані з деструктивною поведінкою. Показники самогубств також є високими серед уразливих груп, які зазнають дискримінації.

Тож як запобігти самогубству, та куди потрібно звертатись?

Якщо ви помічаєте що ваші близькі чи знайомі відчувають надмірну тривожність, депресію, зневірені чи відчувають провину - неодмінно поговоріть з ними! Дізнайтесь якомога більше деталей про їх стан та запропонуйте допомогу.

В Україні працюють локальні гарячі лінії допомоги, які допомагають людям справлятися з емоційними проблемами, а саме телефони довіри, лінія допомоги, екстрена психічна допомога.

Читайте також:На Рівненщині поліцейські перешкодили в спробі самогубства.