Рівненські пам'ятки архітектури стануть сюжетом для анімаційних фільмів

Рівненська обласна бібліотека для дітей виграла грант на сто тисяч гривень від Українського Культурного Фонду.

Проект передбачає створення цифрових історій про деякі найдавніші споруди, що розташовані у центрі Рівного.

Будинок № 27 на вул. Симона Петлюри, де знаходиться дитяча книгозбірня, має цікаву історію. Будівництво житлової споруди тривало з квітня 1928 по грудень 1929 роки за проектом Семена Сидорчука (1882-1932), який на той час був головним архітектором Рівного. Поряд, на тій же вулиці Петлюри, одній з найдавніших у місті, знаходиться ще один архітектурний об'єкт – Будинок вчених, на другому поверсі цієї будівлі з 1944 по 1946 рік працювала обласна бібліотека для дітей. Тут нині діють Музей бурштину та Літературний музей Уласа Самчука. Обидва будинки мають статус пам'яток архітектури місцевого значення.

Третій об'єкт, що буде задіяний у проекті, є найбільш відомим – це Свято-Успенська церква, що розташована в історичній частині міста.

Працівники бібліотеки підготують просвітницькі матеріали про архітектурні пам'ятки та проведуть краєзнавчі освітні заходи. Учні художніх шкіл Рівного намалюють ці об'єкти у своїх роботах.

Оцифровані дитячі малюнки стануть основою для анімаційних фільмів та рекламної продукції. Проведення презентацій, реклама цифрових історій на місцевому телебаченні дасть змогу привернути увагу громади до проблеми збереження культурної спадщини міста та започаткує аналогічні заходи як у Рівному, так і за його межами.

Усього на конкурс культурно-мистецьких проектів було подано 716 заявок, 522 з них пройшли технічний відбір, і лише 380 подолали 70-бальний бар'єр за оцінками експертів (16 – проекти міжнародної співпраці, 49 – проекти національної співпраці та 315 – індивідуальні проекти).