У Рівному в 2013 році з’явиться стаціонар для людей хворих на СНІД

Як вдосконалити систему надання паліативної допомоги на Рівненщині, чого потребує насамперед Дубенський хоспіс, яких результатів досягнуто у соціальній кампанії щодо доступу до знеболення "СТОП біль" та чи створять в обласному центрі окремий хоспіс, - це стало відомо під час круглого столу, присвяченому Дню хоспісної та паліативної допомоги. 

За дослідженнями науковців у світі в середньому на 10 тисяч громадян одна людина потребує хоспісної допомоги. Згідно з такими підрахунками, на Рівненщині є більше ста важкохворих невиліковних людей. Для того, аби забезпечити повноцінний догляд за ними, в області мають працювати близько трьох хоспісів. Коштів на створення яких звісно немає.

На території області хоспіс всього один - у місті Дубно. Нині там дуже гостро стоїть проблема матеріально-технічної бази: не вистачає функціональних ліжок та знезаражувачів повітря. Допомогти обіцяє область, виділивши 100 тисяч гривень. На що підуть ці кошти керівництво медзакладу вже знає.

Надія Венгрин, директор Дубенського медичного коледжу та керівник відділення паліативної медицини:

- Виникає проблема транспортування хворих з першого поверху на другий і основною задачею є облаштування підйомника. Хоча у нас є сходова клітина, але чи зможемо ми якісно збудувати там підйомник? Кошти, які нам виділять, ми будемо витрачати на облаштування цього підйомника.

Крім того, у Рівному в 2013 році з’явиться стаціонар для людей хворих на СНІД. За словами начальника управління охорони здоров’я області Віталія Бойка, приміщення вже є. Знаходитиметься стаціонар у корпусі нинішньої поліклініки для ВІЛ-позитивних. У планах також відкриття ще одного медичного закладу для хворих на останній стадії туберкульозу.

Віталій Бойко, начальник УОЗ РОР:

- Найближчим часом ми хочемо зробити вузьконаправлений фтізіатричний хоспіс на базі одного з лікувальних закладів одного із північних районів. З цим є проблема, адже ми не можемо покласти сьогодні з відкритою формою туберкульозу туди людей.

Привернути увагу громадськості до проблем хоспісної і паліативної допомоги та, власне, полегшити життя невиліковно хворих пацієнтів має намір і Рівненське обласне відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВС.

Євген Баборикін, заступник голови правління РОВ ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВС":

- Ми плануємо провести у Рівному акцію. Скоріш за все вона пройде на ринках. Ми будемо збирати гроші для паліативних хворих на гігієнічні набори. Фонд "Відродження" дав нам гроші на продуктові набори для цих хворих. Ми плануємо їх закупити та особисто передати в руки для паліативних хворих.

Крім того, в рамках соціальної кампанії по доступу до знеболення "Стоп біль", його керівники направили лист із підписами до Міністерства охорони здоров’я щодо початку випуску у країні таблетованого морфіну. У відповіді, яка прийшла згодом, зазначалось, що одним із товариств з додатковою відповідальністю майже завершена фармацевтична розробка таблетованого морфіну. Коли точно він з’явиться у аптечній мережі нині невідомо, однак зрозуміло те, що цей препарат значно полегшить життя невиліковно хворих людей.