Як врятувати лелек від холодної весни

19 березня лелеки повернулися на Україну. Проте погодні умови погіршились і птахам загрожує загибель. Аби цього не трапилось, ми повинні знати декілька із основних правил порятунку цих птахів.
Якщо ви помітили групу птахів у мороз - рятувальники просять повідомляти владу чи волонтерів про це. До птахів не слід підходити ближче ніж на десять метрів, аби не лякати, бо кожен політ - це витрата енергії.

Встановивши місце їх знаходження, потрібно неподалік них очистити певну ділянку землі від снігу. При цьому в жодному випадку не можна налякати птахів. Адже вони перелетять в інше місце. 
Отже, прибравши ділянку від снігу, вкрийте її поверхню сіном чи соломою, хмиз та інша суха трава також підійдуть для цього. А вже на встелену землю можна викладати їжу. Лелеки полюбляють живу прісноводну рибу, можна й відігріту морожену, миші, жаби, або інше м’ясо. Окрім того, вони їдять теж, що й свійські птахи – варену кашу та картоплю зерно і хліб.

Велику загрозу для лелек становлять собаки. Зовсім знесилений птах не зможе втекти від них і загине. Тому, якщо лелека зовсім ослаблений і не реагує практично на рухи людини, то його необхідно взяти додому на перетримку. Ці птахи чудово проживають спільно із домашніми тваринами та птахами.