Рівненські екологи вивчали досвід Польщі з очищення води

Як раціонально господарювати і берегти навколишнє середовище? Таке питання вивчала рівненська делегація у Вармінсько-Мазурському воєводстві Республіки Польща

До складу делегації увійшли фахівці департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА, а також посадовці районного рівня.

Як розповіли поляки, їхнє воєводство ще називають «Краєм тисячі озер». Тому місцеві жителі приділяють велику увагу очистці стічних вод, які потрапляють до водойм.

Делегація з Рівненщини побувала у містах Елк, Мронгово, Ольштин та ознайомилася із проектами з очищення води, що реалізовані за кошти місцевої громади та ЄС. Також побачили й прибудинкове фільтрування в ґміні Рогозі.

Очисні споруди

«Чи не в кожному населеному пункті є очисні споруди, відходи яких використовуються як мінеральне добриво. Будівлі облаштовані установками, які збирають біогаз для безперебійної роботи будівель. На спорудах є й сонячні батареї для вироблення електроенергії для власних потреб», - розповів перший заступник голови Костопільської РДА Олександр Коваль.

Сонячні батареї, що встановлені на очисних спорудах

В свою чергу перший заступник голови Острозької РДА Іван Сопіга повідомив, що у результаті, колись забруднені водостоками озера Вармінсько-Мазурського воєводства, сьогодні вражають своєю чистотою.

«Це приваблює туристів, яких в сезон тут надзвичайно багато. Майже половина території воєводства – це заповідні території. Проте місцева влада не боїться закликати сюди промислових виробників, бо знає, що продукти їх діяльності не будуть загрожувати навколишньому середовищу», - зазначив Іван Сопіга.

Також рівненській делегації продемонстрували впровадження роздільного сміттєзбирання.

Так, біля населених пунктів розміщенні контейнери для різного роду відходів. Біля них навіть знаходяться пункти відеоспостереження, аби запобігти крадіжкам сміття «сірими компаніями».

Компанія доставила сміття до сміттєпереробного заводу

Тверді побутові відходи збирає приватна компанія, яка їх доставляє до сміттєпереробного заводу. Він побудований на 100 тисяч населення і 95% сміття переробляє на органічні добрива.

Представники рівненської делегації переконані, що візит був надзвичайно корисним для них. Адже жителіВармінсько-Мазурськоговоєводствапоказали, як європейські країни господарюють, не завдаючи шкоди для навколишнього середовища. Також поляки розповіли про фінансові інструменти, які можна використовувати під час реалізації природоохоронних проектів в області.