Подивитися, як відрізнити оригінальні таблетки та мазі від фальсифікату, можна у оновленій державній лабораторії з контролю якості лікарських засобів на майдані Незалежності, 3 у центрі Рівного. Фармацевти зібрали на полицях кількадесят видів ліків, які найчастіше підробляють шахраї. Переважно це препарати від застуди, від печії у шлунку та печінці, знеболювальні – те, що найбільше рекламується.
Справжні і підроблені упаковки виставили разом у прозорій вітрині. Поруч з кожним медпрепаратом є табличка-інструкція: як відрізнити фальсифікат зовні. Недобросовісні виробники, як правило, трохи змінюють форму та колір упаковок.
"Оце популярні індійські таблетки "Колдфлю" від застуди. Оригінал має яскраво-жовту фольгу з блиском, а підробка – світло-жовта і матова, - показує завідувач лабораторії Галина Коротюк. - У інших препаратів можуть відрізнятися форма тюбика чи картонної коробки, колір та яскравість написів, відсутність чи наявність перфорації. Звичайний покупець навряд чи помітить різницю, однак відмінності все одно є. Нині в аптеках реалізують близько 14 тисяч найменувань лікарських засобів. А підробляють уже не тільки таблетки, але й трав'яні збори".
Начинку підозрілих препаратів ретельно перевіряють у лабораторії. На її переоснащення витратили 6,8 млн. гривень, а персонал пройшов спеціальну підготовку. Це одна з семи найпотужніших лабораторій країни, де перевіряють безпечність медикаментів.
"Ця виставка призначена радше для наших колег-медиків, які мають обов'язок перевіряти кожну партію ліків, яка надходить до них у заклад. Але й пересічна людина може поцікавитися, - каже Сергій Лебедь, керівник державної служби з лікарських засобів в області. – Звичайно, абсолютно точно підтвердити оригінальну рецептуру та безпечність препарату можна тільки лабораторним методом".
Якщо придбаний товар виглядає підозріло або ж не дає очікуваного ефекту, можна звернутися у держслужбу зі скаргою та товарним чеком. Фахівці зроблять у аптеці контрольну закупку та перевірять партію, що надійшла на продаж.