Що потрібно знати про грип: інфографіка

Медики закликають кожного поставитися відповідально до свого здоров’я і слідувати правилам поведінки в період підвищення рівня захворюваності на грип.

Як попередити зараження на грип?

На сьогодні одним з найефективніших специфічних методів профілактики грипу залишається вакцинація населення протигрипозною вакциною, до складу якої обов’язково входять штами вірусів, які циркулюватимуть на території України та можуть стати можливою причиною захворювань.

Досить простими і ефективними методами неспецифічної профілактики ГРВІ та грипу залишається дотримання рекомендацій по підвищенню стійкості організму до інфекцій.

1.    Уникайте близького контакту з хворими людьми;

2.    Уникайте торкання руками очей, носа чи рота, саме так поширюється вірус грипу.

3.    Захворіли — лишайтеся вдома.

4.    Прикривайте ніс та рот під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою органи дихання — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

5.    Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

6.    У харчовий раціон слід включати не менше 50% рослинної їжі в сирому вигляді (капуста кольорова, білокачанна, морква, буряк, часник, цибуля, шпинат, хрін, помідори, яблука, гарбуз), також у  раціоні повинні бути бобові, горіхи, які виконують роль природних імуномодуляторів.

7.    Рекомендовано вживати до 2 літрів рідини на день, застосовувати неспецифічні імуномодулятори імунітету, а саме: настойку ехінацеї, елеутерококу, вітамінні препарати, зокрема вітамін С. 

8.    Дотримуйтесь здорового способу життя, що передбачає повноцінний сон (не менше 7-8 годин на добу), фізичні вправи з обов’язковими елементами дихальної гімнастики.

Рівненська ОДА
Рівненщина грип