Осіння пора – саме час, загорнувшись в теплий плед, зігріватися гарячим ароматним напоєм. Які варіанти відмінно підходять для осіннього домашнього вечора і як їх приготувати, читайте в огляді.
Зігрітися в осінній непогожий день допоможуть не тільки посмішки близьких людей, а й ароматні гарячі напої, які не тільки смачні, але і дуже корисні. Спеціально для вас ми вибрали 6 осінніх напоїв, які обов’язково варто спробувати.
1. Чай із шипшини
Шипшина має цілющі властивості, перш за все, за рахунок великого вмісту в її складі вітаміну С. До речі, аскорбінової кислоти в ній навіть більше, ніж в лимонах і чорній смородині. Ягоди шипшини також містять велику кількість інших вітамінів, мінеральних речовин і органічних кислот. Шипшина знімає запалення, є хорошим сечогінним і жовчогінним засобом, і звичайно, допомагає зміцнити імунітет і боротися з простудними захворюваннями.
Чудовою альтернативою відвару шипшини, про який ми писали вище, стане чай з додаванням малини. Пити такий чай необхідно свіжим, тому заварюйте його на один раз.
- плоди шипшини – 50 г
- малина – 50 г
- вода- 200 г
- мед – за смаком
- чорна смородина – за смаком
Воду закип’ятити і залити плоди шипшини, малини і чорної смородини, накрити кришкою.
Дати чаю охолонути до кімнатної температури і процідити його. Перед подачею додати трохи меду.
Топ-6 зігріваючих напоїв, що зроблять осінь теплішою
2. Імбирний напій
Імбир – це справжній порятунок від осінніх хворіб. Включивши його в раціон, ви забудете, що таке сезонна хандра і застуда. Імбир багатий на вітаміни С, А, В1, В2, ефірними маслами, солями фосфору, заліза, натрію, магнію, кальцію. Крім того, ця рослина містить всі необхідні амінокислоти.
Загалом із кількості корисних речовин імбир близький до часнику, але не містить неприємного запаху. Так само як часник, імбир вбиває мікроби, підвищує стійкість організму до інфекцій. Він володіє відмінним болезаспокійливим ефектом. Приготуйте чай з імбиру з молоком і самі переконайтеся в його відмінному впливу на організм.
- свіжий імбир – 1 ст. л.
- молоко – 0,5 л
- вода – 0,5 л
- гвоздика – 10 шт.
- кардамон – 10 шт.
- мускатний горіх – 0,5 ч. л.
- зелений чай – 2 ч. л.
- чорний чай — 1 ч. л.
Поставте гарячу воду на вогонь. Додайте гвоздику, кардамон і зелений чай.
Після того як вода закипить, додайте молоко. Трохи почекайте і додайте у воду чорний чай і дрібно нарізаний імбир.
Коли отримана суміш почне закипати, додайте мускатний горіх і потримайте на вогні ще 3-4 хвилини.
Топ-6 зігріваючих напоїв, що зроблять осінь теплішою
3. Настій з обліпихи
У вересні починається не тільки сезон шипшини, але і ще одної унікальної рослини. Це обліпиха. Корисних властивостей у неї не менше. Обліпиха багата такими вітамінами, як В1, В2, С, К, Е, фолієвою кислотою, різними мікроелементами. Ця ягода широко застосовується як в народній, так і в традиційній медицині.
Часте вживання обліпихи є запорукою міцного здоров’я і профілактикою багатьох захворювань. Більш того, якщо додати в свій раціон настій з обліпихи, можна знизити чутливість до змін погоди і захистити організм від вірусів.
- ягоди обліпихи – 150 г
- вода – 0,6 л
- мед – за смаком
Ягоди промити і розділити на дві частини. З 100 грамів обліпихи зробити пюре і додати в нього ягоди, що залишилися.
Залити отриману масу окропом і дати настоятися 10-15 хвилин. Настій подавати з медом.
Топ-6 зігріваючих напоїв, що зроблять осінь теплішою
4. Брусничний чай
У вересні вирушаємо збирати брусницю або купуємо її на ринку. Це дуже корисна ягода, яка допомагає при авітамінозі. Чай з брусниці здавна традиційно використовувався як лікувальний засіб. На смак він приємний і терпкий, з легкою гіркуватістю.
Такий чай хороший не тільки проти застуди і грипу, а й допомагає в боротьбі з гіпертонією, захворюваннями легенів і нирок, нервовими зривами. Крім того, він знижує ризик розвитку інсультів, зміцнює стінки судин і рекомендується для вживання хворим на діабет. Після тижня вживання такого чаю краще зробити місячну перерву. Також не варто вживати брусничний чай тим, хто страждає від гастриту.
- брусниця – 100 г
- апельсин – 1 шт.
- лимон – 0,5 шт.
- м’ята – 50 г
- цукор – за смаком
- вода – 1,2 л
- чай зелений – 3 пакетика
Ягоди і листя м’яти промийте під холодною проточною водою і підсушіть.
Вичавіть сік з апельсина і лимона.
Заваріть чайні пакетики в 400 мл окропу. Перелийте отриманий напій в глечик. Потім додайте цукор, м’яту, брусницю і сік. Все ретельно перемішайте і залиште при кімнатній температурі на 1 годину. Після цього процідіть отриманий настій через сито.
Воду поставте на середній вогонь і доведіть до кипіння. Додайте в настій і добре перемішайте.
Топ-6 зігріваючих напоїв, що зроблять осінь теплішою
5. Глінтвейн
В осінню пору року, як ніколи, актуальний глінтвейн. Він включає в себе повний набір імуностимулюючих спецій, а вміст невеликої кількості алкоголю в його складі лише підсилює розігріваючу властивість. Якщо раптом ви не дозволяєте собі червоне вино, яке є базою глінтвейну, то замініть його на яблучний або виноградний сік.
Цей напій можна з легкістю приготувати в домашніх умовах. Існує безліч оригінальних рецептів глінтвейну, проте ми пропонуємо вам почати з класичного. Рецепт розрахований на 8 порцій.
- cухе червоне віно – 2 л
- яблука – 2 шт.
- апельсин – 2 шт.
- натертий корінь імбиру – 1 ч. л.
- палички кориці – 3 шт.
- мед – 4 ст. л.
- бадьян – 4 шт.
- гвоздика – 6 шт.
- горошини запашного перцю – 4 шт.
Поставте каструлю з вином на невеликий вогонь.
Яблука очистіть від серцевини, наріжте на кубики і засипте в каструлю.
Розріжте апельсини навпіл. Потім вичавіть сік прямо в каструлю, половинки помістіть туди ж.
Додайте спеції: корицю, перець, бадьян, гвоздику, натертий імбир. Накрийте каструлю кришкою і залиште на невеликому вогні.
Дайте суміші розігрітися і додайте мед. Помішуйте до повного його розчинення. Залиште на вогні. Не залишайте каструлю без нагляду, глінтвейн ні в якому разі не повинен закипіти.
Зніміть напій з вогню, коли з нього почне інтенсивно підійматися пар.
Дайте глінтвейну настоятися протягом 10 хвилин, попередньо накривши каструлю щільним рушником.
Розливайте напій по чашках через ситечко. Для прикраси візьміть палички кориці.
Топ-6 зігріваючих напоїв, що зроблять осінь теплішою
Безалкогольний гарячий сидр
Спробуйте смачний сімейний безалкогольний напій, який в лічені хвилини наповнить вашу кухню святковим, домашнім ароматом. А оригінальна суміш прянощів з додаванням гвоздики й запашного перцю доповнить смак пікантними нотками.
- груша – 1 шт.
- апельсин – 1 шт.
- гвоздика – 2 шт.
- лимон – 1 шт.
- запашний перець – 3-5 шт.
- свіжий імбир – невеликий шматочок
- кориця – 1 паличка
- яблучний сік – 2 л
Спосіб приготування:
Яблучний сік розігрійте на середньому вогні і доведіть до кипіння. Наріжте на тонкі скибочки фрукти і додайте в яблучний сік. Натріть імбир і додайте разом з рештою спеціями в сидр. Варіть напій 5-10 хвилин, потім вимкніть вогонь і потримайте під кришкою протягом години. Розлийте порційно і насолоджуйтеся.
Топ-6 зігріваючих напоїв, що зроблять осінь теплішою