Вже незабаром, з початком опалювального періоду, студмістечко та прилеглі корпуси будуть опалюватися від університетської котельні. Ця подія для Національного університету водного господарства та природокористування є непересічною та довгоочікуваною.Адже запуск власної котельні дозволить зекономити закладу значні кошти, підвищити якість подачі тепла та гарячої води. Отже, про революцію у теплопостачанні розповість директор Альтернативної теплової компанії, яка виграла тендер теплопостачання у ВНЗ Андрій Деркач:
Пане Андрію, розкажіть будь ласка, що саме реконструйовано в котельні?
За період її відновлення нашою компанією встановлено три сучасні котли, які працюватимуть на матеріалах з відходів деревини - трісці, тирсі, пелетах, щепі тощо. Автоматична система спалювання дозволятиме регулювати кількість подачі пального, контролювати температуру та тиск.
Крім роботи в автоматичному режимі, до основних переваг котельні слід віднести і широкий діапазон регулювання потужності і високий ККД котлів — до 97.
Чи викиди з котельні не шкідливі для атмосфери?
Використання відходів деревини у якості горючих вторинних енергоресурсів на університетській котельні є в першу чергу, екологічно чистим, економічно вигідним та енергетично доцільним . Адже при спалюванні деревини, тим більше низькозольної, на відміну від вугілля, у повітря виділяється незначна кількість оксиду сірки. До речі, для цього котельня обладнана димоочищувальними установками - циклонами, де й осідають викиди. Попіл же, що лишається після спалювання, можна використовувати як добриво.