Обласна влада, перевізники та громадськість Рівненщини спільно обговорили можливі шляхи вирішення питання перевезення пільговиків у транспорті.
Зокрема, за словами одного перевізника, транспорт якого курсує у Тучинському напрямку, за півроку автобусами скористалися пільговики на суму 160 тисяч гривень. І це лише в одну сторону.
Водночас, як розповів Федір Мисюра, до управління часто звертаються інваліди, які мають пільгу на перевезення у громадському транспорті, проте нею не користуються. Вони викликають «Інватаксі», на проїзд у якому немає пільг.
«Загалом на сьогоднішній день в області перевозяться 9 пільгових категорій пасажирів. Це учасники бойових дій, інваліди та їх супроводжуючі, діти-сироти, чорнобильці та інші. Проте є проблеми із пенсіонерами та дітьми із багатодітних сімей. Взяти на себе цей тягар власники автобусів не можуть», - розповів президент ГО «Союз перевізників України» Валентин Демчук.
Тож присутні на заході дійшли спільної думки, що єдиним шляхом вирішення цього питання є надання населенню державної адресної допомоги. Бо тоді, пільговику держава доплачувала б чи то до пенсії, чи то на рахунок певну суму грошей на проїзд, яку він використовуватиме на власний розсуд. У результаті люди у маршрутці себе відчуватимуть комфортно та не зловживатимуть своїм пільговим становищем.
Тож за результатами обговорення Рівненська ОДА клопотатиме перед Кабміном про запровадження адресної грошової допомоги замість пільгового проїзду у громадському транспорті.