Надто довго Україна йшла до своєї незалежності… Кривавим та тернистим був той шлях… І коли нарешті в грудні 1991 року Україну було проголошено незалежною та суверенною державою, саме особовий склад 55 окремого полку зв’язку на чолі з командиром полковником Мартиросяном В.А., 23 грудня 1991 року першим серед військових формувань колишнього Радянського Союзу, що дислокувалися на території України, склав присягу на вірність Українському народові.
А цьогоріч 09 серпня вже 75 років як своєю наполегливою працею воїни-зв’язківці, проявляючи вірність військовому обов’язку і народові України та високий професіоналізм, забезпечують високу бойову готовність військ, оперативність і надійність управління ними.
Формування 55 окремого полку зв’язку розпочалося 5 липня 1941 року. В лютому 1944 року зв’язківці брали участь у Рівненсько-Луцькій наступальній операції та звільненні міста Рівне. 2516 км від Єльця до Праги пройшли з боями воїни полку. На всьому шляху, в найважчих умовах, славетні воїни-зв’язківці забезпечували надійний зв’язок командуванню 13 Армії.
За зразкове виконання завдань по забезпеченню безперебійного зв’язку командуванню в боях з нациськими загарбниками та проявлену при цьому відвагу і мужність військовослужбовців полку було нагороджено 116 орденами та 705 медалями.
У післявоєнні роки особовий склад 55 окремого полку зв’язку з честю та гідністю проявив свої високі бойові якості в Афганістані та під час аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
З початком анексії Російською Федерацією Автономної республіки Крим 3 березня 2014 року підрозділ був приведений у вищу ступінь бойової готовності та забезпечував зв'язок у інтересах тактичної групи “Північ” щодо захисту північно-східних рубежів держави.
В травні 2014 року був сформований зведений підрозділ зв’язку та направлений для виконання завдань за призначенням до зони проведення антитерористичної операції. Зведений підрозділ забезпечив зв'язок в інтересах штабу сектору “А”, в подальшому, – штабу ОТУ “Луганськ”.
Екіпажі зведеного підрозділу забезпечували надійний зв'язок:
в ході звільнення міста Щастя в червні 2014 року, під час бойових дій по деблокуванню підрозділів, які знаходились в аеропорту міста Луганськ;
в ході бойових дій в районі блокпостів на “Бахмутській трасі” в жовтні 2014 року;
підрозділи тилового та технічного забезпечення здійснювали підвіз матеріально-технічних засобів, пально-мастильних матеріалів, продовольства заблокованим підрозділам протягом червня-липня 2014 року;
здійснювали евакуацію пошкодженого озброєння і військової техніки з району бойових дій на збірні пункти пошкоджених машин;
забезпечували супровід і перевезення конвою під час доставки боєприпасів на вогневі позиції.
За проявлені у бойових діях героїзм та мужність, успішне виконання бойових завдань 7 воїнів-зв’язківців нагороджено орденами “За мужність ІІІ ст.”, 1 військовослужбовець орденом “Данила Галицького”, 1 військовослужбовець медаллю “За військову службу Україні”, 20 військовослужбовців нагороджені відзнаками Міністра оборони України, 28 військовослужбовців нагороджені відзнаками начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України.
Під час виконання бойових завдань в ході проведення антитерористичної операції на території Луганської та Донецької областей в період з 2014 по 2016 роки, на превеликий жаль,отримали поранення 11 військовослужбовців полку зв’язку, а старший прапорщик ЛЕБІДЬ А.М. та молодший сержант СВІРЖЕВСЬКИЙ Р.П. віддали своє життя за Батьківщину.
Без зв’язку немає управління, а без управління немає перемоги! Цей постулат є кредом особового складу полку, який наші воїни-зв’язківці з гордістю несуть крізь усе своє життя.