Ще 10 громад хочуть об’єднатися – перші результати «Децентралізаційного марафону»

Фахівці «Децентралізаційного марафону» вже відвідали 25 громад Рівненщини, а це половина від запланованого.

Акція проводиться в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), яку реалізує АМУ за підтримки USAID.

Марафон на Рівненщині стартував 1 червня.

«Ми активізували свою роботу для того, аби громади швидше визначалися, до кого їм приєднуватися. Це потрібно, аби восени в потенційних ОТГ відбулися вибори, а наступний рік вони розпочали уже з новим бюджетом, кошти якого спрямують на розвиток своєї інфраструктури», - розповіла консультант з медіа-комунікаційпроекту ПУЛЬС АМУ Олена Ковтунець.

Експерти вже зустрілися з сільськими головами, депутатами та активістами у Млинівському, Демидівському, Дубенському, Гощанському, Здолбунівському, Костопільському, Володимирецькому та Дубровицькому районах.

Загалом впродовж літа такі виїзні зустрічі плануються у 50-ти потенційних громадах.

На думку директора департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської ОДА Костянтина Мокляка, завдяки роботі «Децентралізаційного марафону» ще 10 громад виявили бажання об’єднатися.

Наразі ж фінішну стрічку в процесі об’єднання вже перетнули 14 громад Рівненщини.

Водночас виконавчий директор РВ АМУ Тетяна Грещук розповіла про механізми роботи «Децентралізаційного марафону». Зокрема, вона відзначила, що до його складу входять фінансист, правознавець та медіа-консультант. Вони обговорюють із громадами, депутатами, головами сільрад законодавчі та фінансові сторони адміністративної реформи.

«Жителі Рівненщини повинні усвідомити, що далі жити по старому просто неможливо. Тож потрібно змінюватися», - резюмувала виконавчий директор РВ АМУ Тетяна Грещук.