Побачивши сині проблискові маячки патрульних, водії повинні зменшити швидкість руху до 40 км?/?год та надати дорогу автомобілю оперативної служби. За нереагування — штраф 510 грн. Це передбачено Правилами дорожнього руху. Спочатку, як тільки на дорогах з'явились патрульні авто, водії намагались дотримуватись цих правил, але швидко зрозуміли, що штрафувати їх не збираються, то й перестали реагувати на «синій».
Ті ж ПДР, між іншим, передбачають, що задля привернення уваги поліцейські можуть використовувати інший проблисковий маячок — оранжевий, який так само привертає увагу, але не зобов'язує нікого з водіїв уступати дорогу.
Сергій Мерчук, начальник управління патрульної поліції Рівного:
— Відповідно до наказу глави Нацполіції Хатії Деканоідзе під час патрулювання наші авто мають їздити з увімкненими синіми проблисковими маячками, аби патрульних могли здалеку помітити люди, які потребуватимуть допомоги. Вимикаємо проблискові маячки ми тоді, коли ловимо порушника, бо так легше його затримати (світло ж бо привертає увагу), та уночі, коли авто заїздить у житлові квартали, щоб не турбувати мешканців. Хлопцям наголошую, щоб вони, коли патрулюють і рухаються містом зі швидкістю 40 км / год, притискалися якомога правіше, аби дати змогу їх обігнати чи випередити іншим автомобілям на ділянках дороги, де це дозволено, звісно. А якщо за автомобілем утворилася колона, то навіть прошу патрульних призупинитися і пропустити інші авто.
Рівненським водіям слід пропускати наші автомобілі, коли вони їхатимуть зі звуковим сигналом або з червоними та синіми маячками. Але, на жаль, червоні маячки має тільки половина патрульних авто у Рівному. Ми б їздили з оранжевими, але де нам кошти взяти на їхнє встановлення? Коштують маячки недешево.