Вони здатні перевернути вашу свідомість і дійсно можуть змінити ваше уявлення про світ і місце людини в ньому.
Ось перелік неповторних книг з особливим смисловим навантаженням. Але чи готові ви змінити своє світобачення, залежить тільки від вас!
"100 років самотності", Габріель Гарсія Маркес
Роман-міф, роман-епопея, роман-притча про розвиток людства, де кожен - приречений на самотність, і тільки вона панує в світі, в якому все сплутано узами фатального кохання.
Можливо, ми самі не хочемо поглянути правді в очі, наскільки кожен з нас самотній. У кожного свій шлях і самотність теж своя, така різна, така несхожа, яка постійно виснажує і спустошує холодом.
"Колиска для Кішки", Курт Воннегут
Книга яскрава, цікава, часом змушує посміхнутися, але ще частіше - задуматись. І тут є свій мінус. Занадто багато істин і занадто мало часу на роздуми: калейдоскоп подій змушує зупинитися і запитати себе: "Що я щойно прочитав?"
Варто почекати п'ять років і перечитати книгу ще раз, щоб усвідомити її, помітити пропущені деталі та скласти більш-менш повну картину.
"Прощавай, зброє!", Ернест Хемінгуей
Перша - і найкраща! - книга "втраченого покоління" англомовної літератури про Першу світову. Книга про війну, на якій наївні хлопчаки ставали «гарматним м'ясом» - вони або гинули, або ставали неймовірно озлобленими. Про війну, де любов - лише коротка мить спокою, яка не має ні минулого, ні майбутнього. Про війну - про яку хочеться забути, але не можливо не пам'ятати!
"Повелитель мух", Вільям Голдінг
Острів. Блакитна лагуна. Діти. Рай?
Безлюдний острів. Безмежний Океан. Хлопчаки без нагляду дорослих. Розколоте суспільство на прикладі маленької дитячої громади. Революція. Кровопролиття. Смерть.
Книга була видана в 1954 році, зараз 2014-й, але нічого не змінилося: якщо така ситуація з островом посеред океану і дітьми повториться - все відбуватиметься абсолютно так само. Дуже страшна книга, яку потрібно обов’язково прочитати.
"Чапаєв і Пустота", Віктор Пелевін
Це перший твір у світовій літературі, дія якого відбувається в абсолютній пустоті. Насправді все відбувається в 1919 році в дивізії Чапаєва, де головний герой, поет-декадент Петро Пустота, служить комісаром, а також в наші дні, і, як це часто буває у Пелевіна, у віртуальному просторі...
"Бійцівський клуб", Чак Паланік
Це книга про свободу, про пошук власного "Я". Ми всі живемо в полоні речей, суспільної думки, практично у всіх ідентичні бажання, плани. Але зате хочемо показати, що ось кожен з нас така оригінальна індивідуальність, "від того, що ти запхнув у дупу перо, - каже Тайлер, - ти ще не став павичем". Потрібно вирватися з буденності, неприємних справ, зрозуміти, чого ж ти в дійсності хочеш. Головне, не забувати, що це має бути твоя дорога, а не якогось незрозумілого Тайлера.
"451 градус за Фаренгейтом", Рей Дуглас Бредбері
Книга-крик, безжальне звинувачення всієї споживацької цивілізації. Книга, яка повинна бути на столі у кожної людини ХХI сторіччя, коли ми впритул наблизилися до світу, описаного на сторінках роману. По суті, роману немає, є один суцільний, безперервний крик відчаю людини, що прокинулась від суспільної сліпоти і жахнулась від того, що відбувається навколо... крик про допомогу, коли герой не знає, що робити і куди йти.
"Убити пересмішника", Харпер Лі
Книга про те, як маленька дівчинка дорослішала, з усіма пригодам, веселощами, стосунками з однолітками. Непосидючій малечі багато чого доведеться дізнатися, зокрема і про несправедливість життя: до дітей, до слабких, до людей з іншим кольором шкіри. Як результат, ми бачимо, що доброта, співчуття і взаємодопомога залежать не від кольору шкіри, соціального стану, чи суспільної думки. Все залежить від душі людини.