Сьогодні, 10 червня 2016 року в штабі ОК «Захід» пройшла спільна нарада військових, волонтерів та представників ЗМІ де обговорювалися питання щодо організації побуту військових підрозділів в польових умовах, загрози які можуть нести для військових виток інформації з обмеженим користуванням, та координація дій військових та волонтерських організацій.
Що обговорювали рівненські військові з представниками ЗМІ?
Зібрати журналістів на брифінг з координації спільних дій, змусили проблеми, які стають актуальними у зв’язку з проведенням інтенсивних заходів бойової підготовки.
Намагаючись допомогти військовослужбовцям, журналісти та волонтери можуть звертатись до громадськості з проханням пострияти у вирішенні певних побутових проблем. Буває, що у своїх сюжетах, постах та публікаціях небайдужі громадяни можуть називати дані, які допомагають ворогу зібрати інформацію про підрозділи ЗС України.
Щоб уникнути можливих витоків інформації через ЗМІ та соцмережі, прес-служба ОК «Захід» запросила на брифінг представника військової контррозвідки, підполковника Олександра Шемейко, який наголосив на недопустимості поширення інформації, що стосується шляхів переміщення, кількості особового складу підрозділів, місць дислокації військових частин, наявності військової техніки та озброєння, персональних даних військовослужбовців, які виконують свій службовий обов’язок на Сході нашої Батьківщини.
Не перекручувати і не дофантазовувати отриману у військових інформацію, попросив журналістів начальник прес-служби ОК «Захід» Анатолій Прошин. У якості прикладу підполковник Прошин навів публікацію одного з видань, що сформувало свою новину провівши паралелі між документами, які не мають один до одного жодного стосунку.
Про умови проживання на полігоні розповів старший лейтенант Влад Якушев, начальник прес-служби однієї з бригад. Офіцер був приємно здивований умовами в базовому таборі полігону.
Він також розповів про випадки коли псевдоволонтери зловживали довірою людей, збираючи кошти для військових на передовій.
«Я прошу представників ЗМІ оприлюднити наше прохання до громадян співпрацювати тільки з перевіреними волонтерськими організаціям, та, по можливості координувати свої дії з керівництвом військових частин», - сказав Влад Якушев.
З необхідністю координації дій волонтерів та військових наголосив і заступник командира одного з підрозділів, що також знаходиться на полігоні, заступник командира військової частини з тилу- начальник тилу Юрій Олесь: «Зараз ми відновлюємо автомобільну техніку, і волонтери допомагають нам у цьому. Волонтери, які нами опікуються, чітко знають, що нам потрібно».
На зустрічі також була обговорена проблема пов’язана з самовільним залишенням військовослужбовцями військових частин.
«Зараз за фактами СЗЧ у нашому регіоні відкрито 20 кримінальних справ. Багато випадків розслідується. А це солдати, рідні яких думають, що вони воюють, захищають Батьківщину» - повідомив начальник відділу запобігання та виявлення злочинів рівненського зонального відділу ВСП, підполковник Олександр Іщенко.
Учасники брифінгу погодились з важливістю запитань, піднятих під час діалогу. Сподіваємось, що оприлюднення отриманої під час спілкування інформації дозволить уникнути багатьох загроз, на яких наголошували військові.