Черемша - це дивовижна рослина, що нагадує за зовнішнім виглядом листя конвалії, схоже за смаком на молодий часник. А біологічно відноситься до роду цибулевих. Ще її називають ведмежа цибуля.
В склад черемші входить величезна кількість мікроелементів, вітамінів та біологічно активних речовин - вітаміни групи В. РР, А, С-масла ефірні, мінерали фтор, сірка, калій і кальцій-мікроелементи марганець, йод, бор, мідь, залізо, цинк, селен-жири і амінокислоти - життєвоважливі для організму.
Фармакологічні особливості черемші схожі з властивостями часнику. І часник, і черемша сприяють посиленню травних соків, а отже і апетиту, стимулюють роботу всіх органів травлення.
- Регулярне вживання черемші перешкоджає накопиченню в організмі холестерину - сірковмісні сполуки розсмоктують бляшки на стінках судин. Тому черемша показана гіпертонікам.
- Черемша стимулює роботу серцево-судинної системи і зміцнює всі кровоносні судини.
- Обмін речовин нормалізується, якщо є зелень черемші в сирому вигляді.
- При різних порушеннях ендокринної системи, зокрема - хворобах щитовидної залози (гіпертиреоз, гіпотиреоз) черемша показує себе з найкращого боку, врівноважуючи і налагоджуючи роботу цієї системи.
- Завдяки наявності фітонцидів, черемша надає тонізуючу, бактерицидну, сечогінну дії.
- Черемша багата на вітамін С, його в ній більше, ніж у цитрусових. Добова потреба в аскорбінової кислоти покривається вживанням декількох стебел черемші.
- Позитивний вплив робить черемша при безсонні, пригніченому стані.
- Черемша допомагає впоратися з застарілим кашлем.