Гречка є екологічно чистим продуктом, оскільки процес її вирощення не потребує обробки полів жодними хімікатами. Це справді незамінна крупа в раціоні кожної людини. А в період Посту гречка може вважатись королевою пісного столу. В кожній маленькій крупиночці містяться незамінні амінокислоти, білки, магній, вітаміни групи B, рутин, клітковина. Смакує гречка як солоною, так і солодкою – тож різноманіття страв з неї просто вражає.
Під час Великого посту відкриємо для вас секрети приготування різних цікавих страв без яєць та молокопродуктів. Сьогодні розпочинаємо знайомитись з гречкою, готуючи смачнючі гречані котлетки.
- Одна склянка гречаної крупи
- 2 склянки води
- 2-3 картоплини (бажано середнього розміру)
- Сіль
- Спеції на ваш смак
- Олія (найкраще для здоров'я смажити на топленому маслі або кукурудзяній олії)
Приготування:
- Відварюємо гречку: перебираємо за необхідністю крупу, промиваємо кілька разів, заливаємо в каструлі водою (1:2), солимо, накриваємо кришкою. Доводимо до кипіння на середньому вогні, після закипання скручуємо вогонь на мінімум та, не підіймаючи кришки, варимо протягом 20 хв. ВАЖЛИВО! Вказано середній час варіння гречки до готовності, але для котлет каша має вийти не розсипчаста, а більш розварена.
- Картоплю чистимо від шкірки, натираємо на середній тертці . Якщо натерти на великій – котлети можуть погано просмажитись всередині, якщо ж на зовсім дрібній – буде забагато соку і котлетки розвалюватимуться.
- Руками відтискаємо зайвий сік з картоплі, виливаємо його.
- Перемішуємо готову кашу з натертою картоплею, додаємо спеції за смаком (перець, сіль, можна сухі трави, а можна й свіжу порубану дрібно зелень).
- Добре розмішуємо руками (якщо гречка вже вистигла) або товкучкою для картоплі – це допоможе гречці стати липкою та котлетки не розпадатимуться під час смаження.
- Формуємо руками котлетки. Краще робити їх меншими, ніж більшими – краще пропікаються.
- Смажимо в невеликій кількості олії по 3 – 4 хв з кожного боку. Під час смаження накриваємо пательню кришкою.
Ось наші гречані пісні котлетки й готові!
Їх можуть з легкістю приготувати новачки в кулінарії, чоловіки та діти. Найкраще смакують вони зі сметаною, домашнім пісним майонезом та салатом. Готуйте різні соуси, експериментуйте з інгредієнтами (додавайте гриби, цибульку, фасолю, кукурудзу, томат) – і такі котлетки ніколи не приїдатимуться!