Кожен другий «білий комірець» час від часу думає про звільнення, а кожен п’ятий рішуче налаштований звільнитися з роботи. До цього кроку працевлаштованих співробітників підштовхують низькі зарплати, відсутність перспектив кар’єрного зростання і рутинні нецікаві задачі. Тих, хто не зважується піти, втримують страх невідомості, стабільність, а також хороші стосунки в колективі. Про це далі в результатах опитування hh.ua.
Незважаючи на кризу і досить складну ситуацію на ринку праці більшість «білих комірців» не відкидають бажання перейти на цікавішу й більш перспективну посаду. За даними опитування hh.ua, кожен другий офісний працівник час від часу думає про звільнення, кожен п’ятий рішуче налаштований змінити роботу і ще 8% здійснили своє бажання до цього часу.
Що ж підштовхує працевлаштованих співробітників до настільки рішучого кроку? Серед головних причин звільнення — проблеми з оплатою праці: низькі зарплати, затримки виплат із боку роботодавця, а також відсутність перспектив підвищення окладів. Про це заявили приблизно троє з п’яти опитаних. Дещо менше половини незадоволені відсутністю перспектив кар’єрного зростання. Ще третина — тим, що доводиться виконувати рутинні нецікаві задачі. Кожен четвертий натомився від регулярних надмірних навантажень і того, що доводиться жертвувати особистим часом заради кар’єри і хороших стосунків із керівником.
Понад п’ятій частині «білих комірців» скоротили премії і бонуси, що суттєво вплинуло на їхнє матеріальне становище. Ще стільки ж не бачать сенсу залишатися на роботі в зв’язку із тим, що склалися недоброзичливі стосунки з керівництвом. Кожного п’ятого-шостого не влаштовує «чорна» або «сіра» зарплата, а кожного сьомого — нестабільність у роботі, неофіційне працевлаштування і відсутність соціальних гарантій. Менше за все в ухваленні рішення про звільнення українці звертають увагу не незручне розташування офісу (10%), відсутність програм страхування (9%) і погані стосунки з колегами (7%).