Перший місяць року – період завершення свят і початок нового бізнес-сезону. Компанії відновили набір персоналу, і показники кількості вакансій «вийшли» на досвятковий період. Кількість нових резюме збільшилось у порівнянні з груднем, проте впала на 5-6% відносно жовтня-листопада 2015 року. Це призвело до ледь помітного зниження конкуренції на ринку праці. Згідно даних Міжнародного кадрового порталу hh.ua, у січні на одну вакансію претендувало три вільних спеціаліста.
Зниження активності пошукачів після свят призвело до незначного зниження конкуренції на ринку праці. У січні hh.Індекс (співвідношення кількості резюме до кількості вакансій) був на рівні 3,3. Це означає, що на одне вакантне місце у середньому претендувало три пошукачі.
Традиційно найвищим показник конкуренції був у столиці (чотири претенденти на одну вакансію). Також в ТОП регіонів з найвищою конкуренцією увійшли Київська, Запорізька і Полтавська області. Досить складною залишається ситуація на сході країни – в Донецьку та Луганську. Там претендує 10-11 кандидатів на одну вакансію.
Як і раніше, найнижча конкуренція на заході України, а саме в Закарпатській, Львівській, Волинській, Тернопільській та Чернівецькій областях. Там претендує не більше одного пошукача на вакантне місце.
Рейтинг проф. сфер з найвищою конкуренцією не змінився. Як і наприкінці 2015 сюди входять бухгалтери і фінансисти. Також першість у рейтингу проф. сфер з найвищою конкуренцією утримують юристи, банківські службовці та спеціалісти з управління персоналом, попит на яких впав іще більше у порівнянні з попереднім місяцем.
Помітно зросла конкуренція серед керівників вищої ланки. У січні на одну вакансію в середньому претендувало 12 ТОП-менеджерів. Наприкінці 2015 року цей показник був дещо нижчим – не більше 8-9 претендентів на посаду.
Незначними були зміни в ТОП-5 проф. сфер з найнижчою конкуренцією. Як і наприкінці минулого року,великий попит існує на представників робітничих спеціальностей, співробітників страхових компаній та спеціалістів з продажів. Незважаючи на невелике зниження кількості вакансій для працівників у сфері туризму та готельно-ресторанного бізнесу, ці спеціалісти змогли втримати позиції в ТОП-5 проф. сфер з найнижчою конкуренцією.