В Олександрійській ЗОШ-інтернат офіційно завершились реорганізаційні процеси. Відтепер це не лише заклад для дітей-сиріт чи позбавлених батьківського піклування, а й для соціально незахищених категорій дітей. Також у реорганізованій школі–інтернаті можуть навчатись учні за умови, що на відстані трьох кілометрів від їхнього місця проживання відсутній загальноосвітній навчальний заклад та не організовано підвезення до іншого. А ще тут можуть навчатись та виховуватись діти із числа внутрішньо переміщених осіб.
Цього тижня, за словами директора закладу Наталії Тарасевич, буде відкрито і дошкільну групу для наймолодших. Усього школа-інтернат може вмістити 300 учнів, які відвідуватимуть заклад упродовж уроків, у тому числі півсотні дітей можуть цілодобово проживати, навчатись та виховуватися у закладі.
«Таких дітей держава забезпечує необхідним відповідно до вимог – одягом, проживанням та 5–разовим харчуванням. Чомусь, батьки, коли чують слово «інтернат» уявляють погані умови. Однак, це стереотип минулого. Наш заклад - один із найкращих в країні, який має сучасну матеріально-технічну базу, тут працюють висококваліфіковані педагоги. Діти весь час перебувають під наглядом вихователів та вчителів, вони постійно задіяні в творчій роботі та спортивних заняттях », - розповідає Наталія Тарасевич.
Навчальний заклад площею понад 17 гектарів розташований посеред лісу, а це дозволяє дітям більше перебувати на природі. Директор каже, цьогоріч для вихованців закупили санки та велосипеди. У закладі є спортивний зал та ігрові кімнати, бібліотека та музей народної творчості. Дошкільнята теж не сумуватимуть – є іграшки та дитячі книги. В школу – інтернат постійно приїжджають різні майстри рукоділля. Навчальні класи мають усе необхідне обладнання з мультимедійними технологіями та укомплектованими лаборантськими кабінетами.
Зараз у закладі перебуває четверо дітей. Освітяни кажуть, подавати документи можна як для постійного перебування, так і для навчання у загальноосвітній школі.
«Нарешті завершився останній етап реорганізації. Ми чекаємо на вихованців та учнів. Про перелік необхідних документів, щоб потрапити у заклад, можна дізнатись в управлінні освіти і науки Рівненської ОДА. А батьки у будь-який зручний час можуть завітати у заклад - педагоги залюбки проведуть для них екскурсію», - додає заступник начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Олег Пекарський.
Реорганізація цього закладу, переконані освітяни, дозволить не лише розвантажити існуючу в с.Олександрія школу, а й отримати належну освіту дітям, які приїхали зі Сходу чи не мають батьків або потребують соціальної допомоги.
Більше інформації за адресою http://www.rvosvita.org.ua/