Туристи-краєзнавці з Рівненщини - переможці Всеукраїнської історико-географічної експедиції «Історія міст і сіл України»

Протягом семи років комунальний заклад «Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради проводить обласний етап з визначенням переможців для участі у Всеукраїнській історико-географічній експедиції «Історія міст і сіл України». Цьогоріч одними із кращих в номінації «Туристсько-краєзнавчий маршрут» стали гуртківці Млинівського районного центру туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді: Слепко Олеся, Нерета Вікторія, Бучер Роман, Скочко Наталя під керівництвом Куніцкого Валерія Віталійовича. Саме вони з 24-26 листопада 2015 року представляли делегацію Рівненської області у зборіпереможців Всеукраїнської історико-географічної експедиції «Історія міст і сіл України» .

24 листопада гуртківці взяли участь в урочистому відкритті збору переможців. Привітали учасників: Савченко Наталія Володимирівна – директор Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді,Омельченко Дмитро Григорович - заступник директора Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, представники Міністерства освіти і науки України, Національної спілки краєзнавців України, Українського географічного товариства, а також Національного музею народної архітектури та побуту України.

Ділиться враженнями керівник гуртка районного центру туризму В.Куніцкий:

  • По закінченню урочистого відкриття ми відвідали Державний музей іграшки, де мали змогу ознайомитися з історією української іграшки, оглянувши три експозиції: «Історія іграшки», «Українська народна іграшка», а також експонати, які абсолютно відрізняються від промислових та народних іграшок, в основному це авторські роботи, вони знаходяться в музеї в єдиному екземплярі .

Після екскурсії по музею наша група взяла участь у пішохідній оглядовій екскурсії по місту Київ. Розпочали свою екскурсію ми від Кріпосного провулку, далі рухалися по вулиці Інститутській до місця меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні та здійснити огляд пересувних виставок на Майдані Незалежності. Від Майдану Незалежності, піднялися до Михайлівського Золотоверхого собору, пройшли по вулиці Десятинній та оглянули Андріївський узвіз і Андріївську церкву. Також побували біля Софії Київської а також Києво-Печерської лаври.

25 листопада делегація взяла участь у пленарному засіданні, на якому виступали представники більшості областей України. Варто сказати, що історію про Млинів, яку презентувала Нерета Вікторія оцінили оплесками.

Після пленарного засідання всі учасники відвідали Національний музей народної архітектури та побуту України «Побут і традиції українського села». Даний Музей єнайбільшим скансеном Європиі найповнішим етнографічним зібранням нашої держави. Його особливою цінністю є довколишній історичний ландшафт − мальовничі краєвиди, що відтворюють і доповнюють історичне середовище різних реґіонів України.Тут можна побачити й осягнути всю Україну, якою вона була сто років тому − і завжди…
По завершенні екскурсії, представники делегації взяли участь в урочистому закритті збору переможців Всеукраїнської 
історико-географічної експедиції «Історія міст і сіл України». Представники Рівненщини були нагороджені іменними дипломами за активну участь у дослідженні та висвітленні історії міст і сіл рідного краю, розробку туристсько-краєзнавчих та екскурсійних маршрутів.