28 лютого 2016 року о 15 год. у відділі мистецтв Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться літературно-музичний вечір «Мамина хустка – оберіг родини».

«Хустино, хустино, чи біла, чи синя – мені ти миліша усяких обнов. Хустино, хустино, як ласка родинна, як вірності пісня про щиру любов», – слова поета-пісняра Вадима Крищенка

Хустка – візитна картка її власника, яка передавалася з роду в рід, як реліквія, як пам'ять роду. Хустка – це і оберіг, і прекрасний подарунок.

Тарас Шевченко у поемі «Хустина» писав: «Ой хустино, хустиночко! Мережана, шита». Тарас Григорович описав козацький звичай: якщо козака хоронили з почестями, то тіло його клали в домовину, накриваючи червоною китайкою, а сідло коня накривали хустиною: «Ведуть коня вороного, розбиті копита…А на ньому сіделечко хустиною вкрите».

Хустка на спеченій хлібині, на дитячій колисці… Хустка – це і вузлик з вечерею для хрещених батьків й подарунок нареченому, як у пісні співається: «Два рушники – старостам, третій – молодому, і ще йому подарую хусточку шовкову…»

Коли говоримо про хустку, неодмінно згадуємо матерів, бабусь. Згадуємо які і як носили вони хустки: біленькі у свята, картаті – вдома, квітчасті – до церкви чи на весілля.

Доцент кафедри музичного фольклору Інституту мистецтв РДГУ, керівник студентського фольклорного гурту «Джерело» Раїса Цапун розповість про традиції українського народу пов’язані з хусткою, про різновиди хусток, їх історію, а також проведе майстер-клас із повязування хустки.

Метою заходу є збереження народних традицій та виховання у молоді родинних цінностей