Живопис як чуттєвість кольору приваблює дитячі душі. Через живописну призму вчителі навчають своїх учнів «бачити» колір та відчувати гармонію у розмаїтті навколишнього світу. Педагоги прищеплюють вихованцям особливе сприйняття мистецтва і ставлять його у контекст самопізнання людини та її самовдосконалення. Саме у цій духовній площині й будується щоденна мистецька аскеза вчителів Рівненської державної дитячої художньої школи.
Ретроспективна виставка учнів дитячої художньої школи «Метафізика кольору», що презентується у центральному залі галереї європейського живопису «Євро-Арт», є знаковою. Експонуються роботи, які були виконані учнями школи у 1990-1993 рр. Більше 30 живописних творів стверджують високий професіоналізм колективу РДДХШ у викладанні образотворчих дисциплін. Про особливий статус цих робіт як золотого фонду мистецького закладу свідчить той факт, що у 1993 р. вони виставлялися на Днях культури України в Баварії та експонувалися в Мюнхені, Дюссельдорфі, Аугбургзі, Франкфурті (Німеччина).
У рамках нового молодіжного проекту «Євро-Арт» для талановитих» в іншому залі галереї презентується ще одна виставка. Власні роботи виставляє Наталія Ларіна – випускниця художньої школи 1991 року. Її сьогоднішні картини концептуально об’єднані під назвою «Пошук рівноваги». У представлених пастелях, олійних монотипіях, рисунках олівцем і сангіною художниця прагне заставити глядача осмислити рівновагу, що існує між зовнішнім і внутрішнім, реальним і уявним, західними традиціями реалізму і східною філософією споглядання.
Значення події. Обидві виставки переконливо промовляють, що у нашому непередбачуваному і бурхливому сьогоденні вчительська праця і наполегливість учнів творять Красу і Світло. Але неминуче виникають питання: наскільки колір виражає метаморфози сучасності і чи здатне мистецтво внести рівновагу в повсякденне буття?