14:13, 12 вересня 2014 р.
Рівнянин Андрій Попеляєв отримав звання «Заслуженого тренера України» (Фото)
Так склалось, що саме до дня Фізичної культури і спорту Всеукраїнське визнання отримав тренер із багаторічним стажем, рекордсмен України з легкої атлетики, рівнянин Андрій Попеляєв. У минулому досягти звання заслуженого тренера України завадило прийняття нових вимог. Але роками група вихованців разом з кожною медаллю наближали визнання свого наставника.
Андрій Володимирович розпочав спортивну кар’єру у 1977 році, отримуючи нагороди різного рівня на юнацькій та юніорській першості СРСР з легкої атлетики. З отриманням професійної освіти у 1984 році, рівнянин продовжив виступи в якості спортсмена та почав свою роботу тренером. Рівно 30 років тому, під керівництвом заслуженого тренера України Леоніда Васильовича Подоплєлова, Андрій Попеляєв встановив рекорд України з бігу з перешкодами на 3000 м, який досі ніхто не перевершив. А вже невдовзі отримає нагороду і визнання, як тренер, сам Андрій Володимирович.
У Вашій групі за ці роки було багато спортсменів, та певне, є атлети, якими Ви пишаєтесь?
Мене завжди радували результати виступів всіх моїх учнів, ми чітко знаємо, до чого йдемо. Тому важко когось виокремити, тим більше декого треную вже більше 15 років.
І все ж, розкажіть трохи про своїх вихованців, будь ласка.
Зараз у мене в групі 4 майстра спорту України міжнародного класу.
В 2002 році першим виконав норматив МСУМК Вадим Слободенюк з бігу на 3000 метрів з перешкодами. Наступними були марафонці Михайло Іверук ( 2004) та Світлана Станко (2011). В цьому році Наталія Прищепа виконала МСУМК коли їй ще і 20 років не було.
Особисті рекорди спортсменів це, певне, додатковий привід для радості. Як довго Ви їх тренували, поки досягли таких результатів?
Михайло Іверук і Вадим Слободенюк тренуються у мене з 1997 року.
На сьогодні Слободенюк Вадим 21-кратний чемпіон України на різних дистанціях на літніх чемпіонатах, чемпіонатах з легкоатлетичного кросу та в приміщенні. З лютого 1997 почав тренуватись, а в липні, в 16 років отримав перші медалі – призер юнацьких ігор України, на 2000 м з перешкодами. У 1998 році став чемпіоном України серед юнаків та встановив рекорд України у приміщенні. В наступному році став срібним призером чемпіонату Європи серед юніорів та виконав норматив МСУ. В 2000 році він встановив рекорд України в бігу на 3000 метрів з перешкодами серед юніорів, який досі є діючим.
В 2001 році виборов срібну медаль чемпіонату Європи серед молоді в бігу на 3000 м с перешкодами. В 2004 році виграв Кубок Європи, на Олімпійських іграх в Афінах, не вистачило 2 сек щоб потрапити до фіналу. В Лондоні в 2012 році не вистачило вже 1 сек до фіналу.
Михайло Іверук 4-разовий чемпіон України на різних дистанціях. Він до 1997 року змагався з бігу на 400 та 800 м. Поступово перейшов на дистанцію 1500 м, на який у 1998 році став призером чемпіонату України з бігу на 1500 м та виконав нормативи МСУ, а в 2001 році, став чемпіоном України в приміщенні. Згодом почав виступати на 5 000 м та 10 000 м, де став чемпіоном України в 2002 році. Потім Михайло перейшов на марафон і на цій дистанції виконав норматив МСУМК.
Перший марафонець в моїй групі та перший МСУ на марафоні в 2000 році – Олексій Поминчук. З 1997 року він починав тренуватись у мене з бігу на 3000 м з перешкодами.
Ще 2 бігуни починали з бігу на 3000 м з перешкодами та згодом перейшли на марафон та виконали норматив МСУ. Це Олександр Кіптач – дворазовий чемпіон України з марафону серед молоді та Віталій Ящук – багаторазовий переможець та призер чемпіонатів України серед юнаків, юніорів та молоді з бігу на 3000 м з перешкодами.
В 2005 році на чемпіонаті Європи серед молоді з бігу на 3000 м з перешкодами 5 місце зайняв Анатолій Харковець, якому 1 сек не вистачило до бронзової медалі.
Світлана Станко в 2010 році в складі збірної команди України зайняла 4 місце на чемпіонаті Європи з марафонського бігу. В 2012 та 2013 роках перемогла на чемпіонатах України з марафону.
Розкажіть, коли ви почали тренувати Наталію?
З 2008 року ми працюємо разом з тренером Михайлом Романчуком, наши спортсмени тренуються разом по одній методиці підготовки. У 2010 році Наталля виборола золото юнацького чемпіонату України з бігу на 3000 м . Ще через рік в бігу на 800 метрів зайняла 15 місце в півфіналі чемпіонаті світу серед юнаків та дівчат, а в 2013 - виграла чемпіонат Європи серед юніорів та три чемпіонати України серед дорослих на дистанції 1500 м та з естафети 4х400м. Вже в цьому році вона виборола бронзу на командному чемпіонаті Європи на дистанції 1500 м. Таким чином Наталія Прищепа виконала норматив МСУМК.
За стільки років тренувань Ви зі своїми учнями досягли того рівня взаєморозуміння, який буває у давніх друзів?
Ми навіть породичалися з деким! Коли довго працюєш із людиною, йдучи до спільної мети, мимоволі стаєш краще розуміти одне одного, без підтримки тут не обійтись.
Зрештою, з виступами вашої групи бували і розчарування. Ви завжди знаходили особисту підтримку в сім’ї?
Насправді моя половинка завжди підтримувала мене, і навіть в складних ситуаціях ми завжди разом знаходили правильне рішення. До всього в цьому році ми святкуємо вже срібне весілля.
Вітаю вас! Це вражаюче… Скажіть, який Ваш секрет успіху?
Дякую. Це постановка цілі та систематичне виконання кроків до мети. А ще у кожного має бути «своя» дистанція.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:39
Вчора
Оголошення
live comments feed...