• Головна
  • Все частіше джерелом насильства під час протестів стають ультраправі
16:00, 21 січня 2016 р.

Все частіше джерелом насильства під час протестів стають ультраправі

За даними моніторингу протестів, репресій і поступок Центру соціальних і трудових досліджень ультраправі усе частіше стають джерелом насильства під час протестів. Вони також є важливим фактором репресій проти мирних зібрань та іншої опозиційної політичної діяльності.

19 січня учасники Цивільного корпусу «Азов» за допомогою російських неонацистів невдало намагалися зірвати акцію пам’яті російських опозиційних правозахисника та журналістки Станіслава Маркелова та Анастасії Бабурової, що були вбиті Бойовою організацією російських націоналістів 7 років тому. Напередодні акції пам’яті вони здійснили побиття редактора журналу соціальної критики «Спільне» Артема Тідви.

Це, а також події у Мукачево, біля Верховної Ради 31 серпня, на Драгобраті є лише найбільш резонансними, але далеко не єдиними випадками ультраправого насильства за останній час.

За даними моніторингу протестів, репресій і поступок Центру соціальних і трудових досліджень[1], у квітні-вересні 2015 року відбулося 85 насильницьких протестів за участі ультраправих[2]. Майже кожен четвертий їх вуличний протест мав насильницький характер, мінімум третина мала на меті завдати фізичну шкоду людям, мінімум у 9 випадках були постраждалі.

На перший погляд здається, що активність крайніх правих у протестах зменшується, порівняно з 2014 роком. Якщо з березня і до кінця 2014 щомісячно в середньому відбувалося більше 100 протестів за участі представників цієї ідеології, то у 2015 цей показник зменшується до 76 протестів на місяць. Однак насправді відносна частка радикальних правих у вуличних протестах навіть дещо зросла з позаминулого року – з 13% всіх протестів до 15% всіх протестів.

На фоні збільшення відносної мобілізації зараз можна говорити і про радикалізацію акцій за участі ультраправих. Адже в більш як півтора рази зросла частка насильницьких акцій серед протестів за їх участі – з 15% у березні-грудні 2014 року, до 23% у квітні-вересні 2015.

Також радикальні праві зараз стають дедалі вагомішим джерелом насильства під час протестів в Україні. Адже в період з березня і до кінця 2014 року роль крайніх правих у вуличному насильстві була суттєво нижчою – лише 9% насильницьких акцій за їх участі.Зараз же щонайменше 17% всього вуличного насильства здійснюється за участі ультраправих.

Найактивнішими ультраправими у 2015 році, як і в 2014, є «Правий сектор». За його участі відбувалося 56% мобілізації ультраправих у березні-грудні 2014 року, та 58% у квітні-вересні 2015.


[1]Представлені дані лише з територій, які знаходяться під контролем української влади.

[2]Підультраправимимаютьсянаувазіпартії, організації, неформальніініціативи, збройніформування, якіподіляютьідеологіюрадикальногоукраїнськогонаціоналізму (абоінтегральногонаціоналізму) тавважаютьнаціюнайвищоюцінністю, а національнудержаву — засобомвтіленняволінації.На противагупоміркованимнаціонал-демократам, ультраправіскоріше з осторогоюставляться до ліберально-демократичнихцінностей, аніжподіляютьїх.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#протест #ультраправі #насильство
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...